Instagram’da Takipçiler ve Takipler Ne Anlama Geliyor?

Instagram istatistikleriniz profilinizde görünür, ancak birçok kullanıcı takipçi sayısının ve takip sayısının diğer kullanıcılar tarafından nasıl yorumlanabileceğini düşünmez. Instagram hesabınızın çok fazla takipçisi olabilir ve istediğiniz gibi diğer kullanıcıları takip ediyor olsanız da, birçok Instagram kullanıcısı diğer kullanıcıları bu takipçi ve takip sayısına göre değerlendirir.

Takipçiler ve Takip Tanımı

Bu terimleri tanımlamak aptalca görünebilir, ancak Instagram daki yeni kullanıcılar çok büyük bir öğrenme eğrisine sahiptir, bu yüzden temel bilgileri inceleyeceğiz.

Takipçiler Instagram da sizi takip eden kullanıcılardır; bu takipçiler hem yayınlarınızı hem profilinizi görebilir. Instagram'ınız gizli olarak ayarlandıysa, yayınlarınızı görebilen tek kişi bunlar olur. Ayrıca Instagram hikayelerinizi görüntüleyebilir ve size doğrudan mesaj gönderebilirler.

Takipler Instagram'da takip ettiğiniz kullanıcıların listesini ifade eder; bu kullanıcıların yayınları feed'inizde görünür ve isterseniz profillerini görüntüleme erişiminiz vardır. Bu kullanıcılara mesaj gönderebilirsiniz, ancak sizi takip etmedikleri takdirde yanıt vermeden önce mesajı onaylamaları gerekebilir.

Takipçiyi Koruma ve Takip Oranı

Sizi takip eden kullanıcı sayısını ve takip ettiğiniz kullanıcı sayısını karşılaştırmak genellikle takipçi / takip oranı olarak adlandırılır. Birçok kullanıcı Takipçi/Takip oranını karşılaştırarak intagram hesabınızın kalitesini değerlendirir. Birçok kişiyi takip eden, ancak çok az takipçisi olan bir hesap genellikle düşük kaliteli bir hesap olarak kabul edilir veya hatta sahte bir hesap bile olabilir. Takipçilerin aşağıdaki sayılara eşit oranına sahip bir hesap genellikle normal kabul edilir. Takip ettiklerinden daha fazla takipçisi olan kullanıcılar iyi veya hatta harika hesaplar olarak değerlendirilir.

Takipçi / Takip Oranı Ne Zaman Önemlidir?

Yalnızca kendi kişisel hesabınızı yönetiyorsanız, takipçilerinizi izlemek ve oranları takip etmek gerçekten gerekli değildir. Birçok kullanıcı Instagram'daki gönderilerini yalnızca arkadaşlarıyla ve ailesiyle paylaşarak ve birbirlerinin hayatları hakkında güncel kalmak için yayınlarlar, bu nedenle bu kullanıcıların oranları hakkında endişelenmelerine gerek yoktur. Kişisel bir Instagram hesabının arkasındaki genel amaç sadece aileniz ve arkadaşlarınızla bağlantıda kalmaktır. Bu nedenle, kişisel hesap takipçilerinizin çoğu durumda, bu kişilerin çoğunun kim olduğunu bilir. Takipçi / takip oranınız nedeniyle sizi takip etmiyorlar. Bununla birlikte, işletmeler, markalar ve Instagram fenomenleri, hesaplarını tanıtmak ve diğer takipçilerin takip edebilecekleri ilginç bir hesap olduklarını görmelerini sağlamak için olumlu bir takipçi / takip oranı (takip ettiklerinden daha fazla takipçi) sürdürmek için çalışırlar. Instagram'daki takipçi / takip oranı, Insta'da havalı bir hesap olarak itibarınızla veya oranınız kötü ise, insanları takip eden ancak takip edilmeyen spam içeren bir hesapla ilgilidir.

Daha fazla takipçi alın

Takipçi sayınızın takip ettiğiniz kullanıcı sayısından çok daha düşük olduğunu fark ettiyseniz, daha fazla Instagram takipçisi alarak oranınızı düzeltebilirsiniz. Bilgi için Smm Panel sistemimizi inceleyebilir ve uygun fiyatlarla takipçi satın alabilirsiniz.